Najnowsze wpisy na blogu
Promocje
Kolektor słoneczny ciśnieniowy ECOCOLLECTOR 100L NIERDZEWNY
Kolektor słoneczny ciśnieniowy ECOCOLLECTOR 100L NIERDZEWNY

2 440,00 zł

Cena regularna: 2 590,00 zł

szt.
Kolektor słoneczny ciśnieniowy ECOCOLLECTOR  150L NIERDZEWNY
Kolektor słoneczny ciśnieniowy ECOCOLLECTOR 150L NIERDZEWNY

3 040,00 zł

Cena regularna: 3 190,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Kocioł elektrodowy Heverson - zalety

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych metod ogrzewania domu na rzecz nowoczesnych rozwiązań. Za takim wyjściem przemawiają nie tylko rosnące ceny węgla i gazu, lecz także możliwości technologiczne w zakresie osiągania niezależności energetycznej. Jednym z ciekawszych urządzeń w tej kategorii jest kocioł elektrodowy – w poniższym artykule przedstawimy Ci jego najważniejsze zalety.

Wysoka wydajność i szereg zastosowań

Dobrze dobrane urządzenia wypełnione płynem o optymalnej konduktywności (czyli przewodnictwie prądu) w niczym nie ustępują popularnym instalacjom grzewczym. Kotły elektrodowe szybko podgrzewają wodę do pożądanej temperatury. System oparty na tym sprzęcie można wykorzystać zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych przestrzeniach przemysłowych oraz magazynowych. Ich dodatkową zaletą jest możliwość zasilania energią pozyskaną z paneli fotowoltaicznych, co pozwala obniżyć comiesięczne wydatki.

Automatyzacja kotłów elektrodowych - wygoda użytkowania

Do atutów urządzeń tego typu należy zaliczyć również prostą, intuicyjną obsługę, która nie wymaga zaangażowania od użytkownika. Po osiągnięciu optymalnej temperatury wody kocioł elektrodowy automatycznie wyłącza się, a po wykryciu wychłodzenia płynu samoczynnie wznawia działanie. Co więcej, instalacja jest kompatybilna z dostępnymi na rynku sterownikami - na przykład do regulowania parametrów przez aplikację online.

Serwisowanie i części zamienne - co warto wiedzieć?

Kluczowym elementem kotła tego typu są elektrody zanurzone w płynie o wysokiej konduktywności. Podobnie jak tradycyjna grzałka, ten komponent stale pracuje, co może go narażać na eksploatacyjne usterki i awarie. W instalacjach tego typu zwykle jednak wykorzystywana jest woda destylowana pozbawiona soli mineralnych i innych substancji. Oznacza to, że elektroda jest w mniejszym stopniu narażona na pokrycie szkodliwymi osadami niż standardowa grzałka.

Aby zapewnić urządzeniu jak najdłuższą trwałość, warto wybrać również sprawdzonego dostawcę. W naszej ofercie znajdziesz kotły elektrodowe jedno- i dwufunkcyjne marki Heverson o długiej żywotności - na wybrane modele producent zapewnia aż 25 lat gwarancji!

 

Kup już dziś-> Kotły elektrodowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl